Türk-Alman Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI – Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi..

Türk-Alman Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

– Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlamış olmak kaydıyla Öğretim Üyesi alınacaktır.
– Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.
– Müracaat etmek isteyenlerin ilanın yayınlandığı (23.09.2021) tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru dosyalarını PDF formatında Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri veya şahsen başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Adresi: Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığı, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için Mühendislik, Fen, İktisadi ve İdari bilimler ile Kültür ve Sosyal Bilimler Fakülteleri Dekanlıkları.

Doçent kadrosuna* başvuracaklar için:
– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
– Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle Üniversitemiz Rektörlüğüne iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen başvurabileceklerdir.
– Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracaklar için:
– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini
vermeleri gerekmektedir.
– Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen ilgili Fakülteye başvurabileceklerdir.
– Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
* Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir.
* Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
* Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
* İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
* Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Yönergesi uyarınca doçentlik sözlü sınavına girmemiş adayların Üniversitelerarası Kurul Tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

SIRA
NO
FAKÜLTE /
ENSTİTÜ
BÖLÜMÜ ANABİLİM
DALI
KADRO
UNVANI
ADET NİTELİK
1 Mühendislik Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Doçent 1 Endüstri Mühendisliği Anabilim

dalında ulusal veya uluslararası yayınlar yapmış olmak.

2 Mühendislik İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Doktor Öğretim Üyesi 1 Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
3 Mühendislik Makine Mühendisliği Termodinamik ve Isı Tekniği Doktor Öğretim Üyesi 1 Lisans eğitimini Makine Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği alanlarından

birinde tamamlamış olmak.

4 Fen Enerji Bilimi ve Teknolojileri Isı ve Yanma Tekniği Doktor Öğretim Üyesi 1 Enerji Malzemeleri alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
5 İktisadi ve

İdari Bilimler

Siyaset Bilimi ve Uluslararası

İlişkiler

Avrupa Çalışmaları Doçent 1 İlgili anabilim dalında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
6 Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Deneysel Psikoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Psikoloji bölümü veya Tıp Fakültesi lisans mezunu olmak ve Deneysel Psikoloji alanında bilimsel çalışmaları ve yayınları

bulunmak.

7 Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Klinik Psikoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Psikoloji bölümü veya Tıp Fakültesi lisans mezunu olmak ve Klinik Psikoloji alanında uzmanlaşmış olmak ve bu alanda bilimsel çalışmaları ve

yayınları bulunmak.

8 Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Sosyal Psikoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Sosyal Psikoloji/Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında bilimsel çalışmaları ve yayınları

bulunmak.

9 Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Uygulamalı Sosyoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora eğitimini Sosyoloji alanında tamamlamış olmak ve nicel araştırma yöntemleriyle

yapılmış çalışmaları bulunmak.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Personel Daire Başkanlığı: Türk-Alman Üniversitesi Rektörlük Binası Şahinkaya Cad.
No: 106 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 35 66 – 0 216 333 35 68 – 0 216 333 35 69
Mühendislik Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 94 34820 – Beykoz/
İSTANBUL Tel: 0 216 333 31 04 – 0 216 333 31 08
Fen Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 94 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 33 07 – 0 216 333 33 06
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820
– Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 32 04 – 0 216 333 32 00
Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820
– Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 33 55 – 0 216 333 33 57

Kaynak: ilangovtr 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL